Największą zaletą kuchenek do zabudowy jest to, iż możemy je wizualnie dopasować do reszty mebli kuchennych. Dlatego tez wiele osób decyduje się właśnie na tego typu kuchenkę. Poza tym większość funkcji, a nawet w niektórych przypadkach więcej ma tak samo, jak kuchenka wolnostojąca. Co może zaoferować nam kuchenka do zabudowy oprócz swojego wyglądu? Więc rozpoczynając od funkcji, których może mieć wiele, bo od 3 do 11, kuchenki mają wbudowane dodatkowe funkcje tj. zabezpieczenie przed wypływem gazu, wymuszony obieg powietrza, rożen obrotowy, wkłady katalityczne, programator elektryczny, termo obieg, grill, piekarnik, zapalarka w pokrętle od gazu, ogrzewanie dolne i górne. Jeżeli natomiast dodatkowe funkcje nie są nam niezbędne, to możemy dzięki temu zaoszczędzić na wydatku wiążącego się z jej zakupem. Jeśli i tak nie korzystalibyśmy z 5 funkcji na 8, to wybierzmy kuchenkę z trzema.

Pojemność dostępnych na rynku kuchenek jest różna. Możemy kupić kuchenkę o pojemności 52 litrów, a także o pojemności 66 litrów. Najczęściej występujące klasy energetyczne, są oznaczane literami, A, A+ i B. Kuchnie do zabudowy możemy dobrać według preferencji z płyta indukcyjna lub ceramiczną. Niektóre modele dodatkowo mają wbudowane w drzwiczki od piekarnika podwójne szkło. Tradycyjne kuchenki wolnostojące dostępne są w kolorach białych, srebrnych, czarnych i inox. Natomiast do kuchenek do zabudowy możemy dobrać materiał z których został wykonany regał. Dlatego aranżując i urządzając naszą kuchnię, pomyślmy o tym, jeszcze przed zamówieniem mebli, o dodatkowych elementach które wykorzystamy w późniejszym czasie.

Pozostaje nam jeszcze kwestia, czy wolimy kuchenkę pod zabudowę gazową, czy elektryczną. Oprócz zasilania, mamy także różnice zauważalne podczas przyrządzania posiłków. Za pomocą kuchni gazowej jesteśmy w stanie szybciej przyrządzić dania gorące niż na elektrycznej. Natomiast jeśli lubimy smakować się w posiłkach, gdzie mięso zazwyczaj dusimy, wtedy tez elektryczna będzie lepszym wyborem. Poza tym kuchenki gazowe są uważane za mniej estetycznie z tego względu, ze podczas spalania się gazu, wraz z tłuszczem i oparami zanieczyszcza pomieszczenie. Kuchenki dostępne są już od 800 złotych do dwóch tysięcy. Cena uwarunkowana jest jak możemy się domyśleć od możliwości jakie nam daje. Im więcej funkcji, tym cena będzie rosnąc.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>